• کلید کددار چیست ؟    از کلید کددار در سیستم های ضد سرقت استفاده می شود . با کمک این مکانیزم با استفاده از قفل نرم افزاری که بر روی خودرو گذاشته می شود موتور خودرو از روشن شدن منع می شود . تا زمانی که این قفل باز نشود استارت زدن توسط سوئیچ حاصلی نداشته و موتور روشن نمی شود .
      

  کلید کددار چیست ؟
     بر طبق قانون کلیه خودرو های ساخته شده در داخل یا خارج از کشور ، برای تردد در شهر ها و جاده ها ملزم به استفاده از سیستم ضد سرقت یا همان ایموبلایزر به همراه کلید کددار می باشند . بر طبق این قانون که از سال 1387 اجرایی شده ، تمامی خودرو ها در صورت تخطی شماره گذاری نمی شوند .
   

  کلید کددار

     در این خودروها از سیستم کلید کددار استفاده می شود . این سیستم  یکی از جالب ترین سیستم های  نصب شده روی خودروهای جدید می باشد که در واقع نوعی سیستم ضد سرقت محسوب می شود . با کمک این مکانیزم با استفاده از قفل نرم افزاری که بر روی خودرو گذاشته می شود موتور خودرو از روشن شدن منع می شود . تا زمانی که این قفل باز نشود استارت زدن توسط سوئیچ حاصلی نداشته و موتور روشن نمی شود .

  کلید کددار
     کلیدهای کددار از دو بخش اصلی تشکیل شده اند . اول برد آنها که وظیفه باز و بسته کردن قفل مرکزی را بر عهده دارد و بخش دوم چیپ ترانسپوندر آن است . زمانی که کلید را در داخل سوئیچ فرمان قرار میدهید چیپ حافظه داخل کلید تحت حوزه مغناطیسی ترانسپوندر قرار گرفته و فعال می شود . پس از این امر به موتور اجازه استارت زدن داده می شود و خودرو روشن می شود .

  کلید کیلس
     در این سیستم راننده خودرو دیگر نیازی به استفاده از سوئیچ نداشته و صرفا به کمک یک ریموت ماشین کوچک قادر به روشن کردن خودرو می باشد . این ریموت با استفاده از امواج وایرلس کار می کند . زمانی که راننده کلید کیلس را در جیب خود گذاشته و به خودرو نزدیک می شود ، خودرو امواج آن را تشخیص داده و در صورتی که راننده اقدام به کشیدن دستگیره کند ، قفل مرکزی خودرو باز می شود . همچنین به هنگام روشن کردن ماشین در صورتی که کیلس همراه شما باشد ، به فشردن کلید استارت می توانید بدون نیاز به چرخاندن سوئیچ ماشین را روشن کنید .
   

  ساخت سوئیچ کددار و سوئیچ یدک
     همانطور که گفته شد استفاده از کلید های کددار نقش مهمی در امنیت خودروها ایفا میکند . اما اگر به هر دلیلی این کلیدها گم شده یا دچار خرابی شوند ، در صورت عدم وجود کلید یدک دردسر بزرگی برای راننده ایجاد می کنند . در صورت بروز هر یک از این مشکلات شما دیگر به هیچ وجه قادر به روشن کردن اتومبیل خود نخواهید بود . پس باید به فکر راه حل دیگری باشید .
     سایت ما در این زمینه به شما کمک میکند . اگر به هر دلیلی کلید خودرو شما خراب یا گم شده است می توانید از ما کمک بگیرید . برای این کار می توانید جهت تهیه سوئیچ ها و کلیدهای انواع خودروها به شعب ما مراجعه کنید . شما در شعب ما قادر خواهید بود کلید کددار مورد نظر خود را تهیه کرده و از نزدیک ترین شعبه دریافت نمایید . همچنین اگر به هر دلیلی کلید خود را مجددا گم کردید می توانید با مراجعه به ما در اسرع وقت اقدام به تهیه مجدد آن کنید .

    • از صفحات زیر نیز دیدن کنید:

  سوئیچ ریموت دار گریت وال ولکس c30کلیدتیتانبدنه کلیدی دلتانکات کلیدی در مورد ساخت یدک ریموت یا سوئیچ کددارگروه مزدا و نیسانساخت ریموت نیسان مورانوقفل پدال کلید چهارپرقفل پدال 405سیلندر کال کلید کامپیوتری تسمه دار ساخت ترکیهکلید کالا در اینستاگرامسوئیچ رنو ساندرو
بالا

آمارگیر وبلاگ